Hakkımızda

/Hakkımızda
Hakkımızda2018-12-11T09:26:17+00:00

HAKKIMIZDA

Kökenimiz; Anadoluya yayılan Selçuklu Türk boylarından biri olan Eymür Boyuna bağlı, Keçil aşiretine kadar uzanan ve günümüzde Murat dağının eteğinde konumlu; Kütahya-Altıntaş İlçesinin Yeşilyurt köyüne dayanmaktadır.

Şehire göçlerin hızlandığı cumhuriyet yıllarında, Kütahya Azot sanayiinde çalışan bir işçi ailesinin ikinci oğlu olan babamız Osman Kaçmaz’ın, eğitimde başarıyı yakalayıp şehir dışına taşan hayatının meyveleri olarak, mimarlık mesleğini severek tercih edip eğitimlerini İstanbul’da tamamlayarak meslek hayatına atılan oğulları, Ahmet Kemal ve Mehmet Hilmi Kaçmaz kardeşlerdir…

Yıllardır İstanbul’da resmi veya özel birçok projeye imza atmış, şantiye takiplerini yapmış ve kontrolör mimar olarak çalışmalarını sürdürmektedirler. Pek çok sosyal sorumluluk projeleri, toplu kullanım alanları, özel öğrenci yurtları, toplu konut, otel, Cafe, restoran gibi farklı ölçeklerde projeler üretmiş ve inşaat uygulamasına emek vermişlerdir.

Özellikle belli bir dönemini bizzat Devlet hizmetinde, Kültür Bakanlığı Koruma Kurulu kapsamında uzman mimar olarak çalışarak geçiren A.Kemal Kaçmaz; yüksek lisans eğitimini de tarihi binaların Restorasyonu alanında yapması ile birlikte, ağırlıklı olarak tarihi eser projeler, rölöve, restitüsyon ve restorasyon projelerinin hazırlanması ve ilgili Koruma Kurullarından onaylatılması, onaylı projesine uygun şekilde inşaat uygulamasını resmi olarak üstlenip yapımıyla uğraşmış ve halen devam ettirmektedir.

Eğitim hayatı boyunca sürekli işlerin içinde olan M.Hilmi Kaçmaz da, mezuniyet sonrası özellikle; Mimari yapıların teknolojik anlamda ilişkilendirilmesi ve İç mimari üzerine 3D görsel sunumların sonuçlandırılması alanına yoğunlaşmasıyla ekibimize güç katmıştır.

2007 yılından bu yana inşaat piyasasında olan ekibimiz, birbirinden değerli işverenleriyle, güvenilirlik ve profesyonellik esasına dayalı iş birliktelikleri gerçekleştirmiş ve dürüstlük ilkesinden hiçbir zaman ödün vermemiştir. Çalışma hayatı boyunca, paylaşımcı bir yapıya sahip olmuş ve takım olarak hareket etmeye özen göstermiş, piyasa şartları gereği birçok kişiyle işbirliği yaparak çalışmış ve kendi profesyonel ekibini kurmayı başarmıştır.

Geçmişten beridir kazanılmış olan her türlü tecrübe ve deneyimlerini , baba ve oğulları olarak birleştirerek; KAÇMAZ GRUP bünyesinde; Mimarlık-Restorasyon-Danışmanlık- E Ticaret alanlarında, aile şirketi olarak hizmet vermeye devam etmekte olup, her gün yenilenerek gelişen dünyada özellikle teknoloji alanına odaklanarak çağın gerektirdiği deneyimleri mimarlık vizyonu ile entegrasyon halinde siz değerli dostlarımıza sunmayı hedeflemektedir.